Alert BIK za darmo na rok

bik

Alert BIK to usługa monitorująca zapytania na nasz temat składane przez banki i inne instytucje finansowe do BIK. W przypadku gdy jakiś bank będzie sprawdzał nasze dane w BIK otrzymamy sms, bądź email z informacją o takim zdarzeniu co pozwoli nam szybko zareagować, jeśli uważamy, że jest to zdarzenie podejrzane, gdyż sami nie składaliśmy żadnych wniosków o kredyty, pożyczki czy nie korzystaliśmy z zakupów ratalnych itp.

Alert BIK przykład
Przykład Alertu BIK sms

Tego typu zapytanie z banku do BIK może się niestety pojawić, gdy ktoś wszedł w posiadanie naszych danych, w tym PESELu, numeru dowodu. Banki posiadają wprawdzie swoje sposoby weryfikacji danych ale przy rozwoju bankowości internetowej bywają one często zawodne. Alert BIK stanowi dodatkową ochronę przed próbą wyłudzenia kredytu na nasze dane.

W związku z pewnymi wydarzeniami mogącymi sugerować iż nieuprawnione osoby mogły wejść w posiadanie tego typu danych wielu klientów banków Biuro Informacji Kredytowej wprowadziło promocję na Alert BIK, udostępniając go na rok czasu bez opłat. Z promocji można skorzystać do końca września na stronie: https://www.bik.pl/k/ochrona/

Pola oznaczone symbolem * są wymagane. Email nie jest publikowany.