Bezpłatny Pakiet Minimalny – sprawdź się w BIK!

bik

Warto kontrolować stan swojego scoringu jaki wyliczany jest przez BIK na podstawie naszej aktywności finansowej. Korzystanie z kart kredytowych, składanie zapytań o kredyty w bankach, drobne i większe zakupy ratalne, kredyty, pożyczki bez bik to nie miałoby tak wielkiego i skumulowanego znaczenia, gdyby nie centralna baza, jaką jest BIK, gromadząca informacje o każdym kliencie (który wyraził na to zgodę, nawet tylko przy okazji innych czynności finansowych).

Dlatego jeśli mamy możliwość, a za sprawą Pakietu Minimalnego mamy, powinniśmy trzymać rękę na pulsie. Jak przeglądamy się w lustrze przy porannej toalecie, tak samo raport z BIK ukaże nam zwierciadło naszych finansowych poczynań. A ponieważ Pakiet Minimalny jest całkowicie darmowy, nasze alibi do nie skorzystania z niego znika całkowicie.

Dla mniej uważnych Internautów przygotowaliśmy ilustrację ułatwiającą dostrzeżenie miejsca w którym można złożyć wniosek o Pakiet Minimalny. BIK tutaj wykazał się skłonnością do internetowych trendów ułatwiających maksymalnie wydawanie pieniędzy Internautom, a więc zmaksymalizowanie zysku dla firmy, opcja darmowa natomiast znajduje się w miejscu, które dostrzegą raczej Ci bardziej uważni i zdeterminowani. Nie zobaczymy informacji o Pakiecie Minimalnym na głównej stronie (a o obu płatnych: Pakiet Monitoring i Pakiet Ochrona, a także wszelkich promocjach – owszem) ale z poniższą grafiką już darmowego Pakietu Minimalnego nikt nie przegapi!

Darmowy Pakiet Minimalny jest na niezbyt eksponowanym miejscu.
Darmowy Pakiet Minimalny jest na niezbyt eksponowanym miejscu.

Od otrzymania Pakietu Minimalnego dzieli nas ścieżka wypełnienia formularza z naszymi danymi oraz weryfikacji danych za pomocą dostarczenia dowodu osobistego w postaci zeskanowanych plików (dostępna jest możliwość przesłania ksero za pomocą listu poleconego). Na końcu czeka nas jeszcze konieczność dokonania symbolicznego przelewu na kwotę 1 zł, który także służy potwierdzeniu naszej tożsamości. Osoby korzystające z bankowości internetowej mogą więc otrzymać raport na swój temat, w postaci pliku PDF, wykonując wszystkie wymagane czynności za pomocą komputera podłączonego do Internetu.

Pamiętajmy też, że o darmowy raport możemy wystąpić nie częściej niż raz na pół roku.

2 thoughts on “Bezpłatny Pakiet Minimalny – sprawdź się w BIK!

Pola oznaczone symbolem * są wymagane. Email nie jest publikowany.