Jak napisać wniosek do BIKu

bik

Całkiem sporo osób zgłasza się z problemem, które widnieje w tytule, czyli „jak napisać wniosek do BIKu„? Zanim jednak na nie odpowiemy, powinniśmy zdawać sobie z jakimi sprawami możemy się do BIK zwracać.

Do BIK możemy wystąpić z wnioskiem o raport na nasz temat lub o jedną z usług monitorujących stan naszego konta w BIK. Wniosku nie trzeba sporządzać własnoręcznie, gdyż Bik udostępnia na stronie możliwość zautomatyzowanego wystąpienia o odpowiednią usługę. Większość usług świadczonych przez BIK jest płatna ale raz na pół roku możemy wystąpić o bezpłatny raport na nasz temat w ramach pakietu minimalnego. Procedurę wprowadzania wniosku online opisaliśmy.

Natomiast wszelkie wnioski związane z modyfikacją zawartości bazy danych BIK należy kierować do banków, które je tam zamieściły. Aby dowiedzieć się, jakie informacje zamieścił w Bik na nasz temat konkretny bank, nieodzowne będzie wykonanie wyżej wspomnianych kroków, czyli wystąpienie z wnioskiem o raport na nasz temat do BIK. Rolą BIKu jest utrzymywanie spójności i aktualności danych w swojej bazie na podstawie danych przesyłanych przez kredytodawców, banki i SKOKi, jego funkcja jest jednak pasywna i wnioski kredytobiorców mających zastrzeżenia co do poprawności występujących w bazie zapisów nie mogą być rozpatrywane.

Pola oznaczone symbolem * są wymagane. Email nie jest publikowany.