Konsekwencje niespłacania rat kredytu

informacje

Jakie są konsekwencje zaprzestania spłaty rat kredytu? Bardzo różne w zależności od banku i relacji z klientem, rodzaju i warunków kredytu, jego wysokości itp.

Kredyt hipoteczny to jedno z najcięższych zobowiązań jakie na siebie bierzemy, gdyż oznacza długoletnie spłacanie bardzo dużej kwoty. Pożyczek o takiej wartości nie udzielają parabanki, a jeśli tak to nie stanowią one konkurencji dla oferty bankowej, która jest zarówno tańsza jak i bezpieczniejsza. W teorii. W praktyce zdarzają się sytuacje, które rzucają cień na bankową wiarygodność.

Takim przykładem jest historia kredytobiorcy hipotecznego, u którego zaprzestanie spłaty kredytu zostało wymuszone utratą pracy. Czy bank mógł pójść klientowi na rękę i czy powinien? W tym wypadku postępowanie z kredytobiorcą, który utracił chwilowo zdolność do spłaty kredytu przypomina raczej praktyki typowo niebankowe i finansowo patologiczne.

 

 

Na szczęście nasze informacje wskazują, że nie jest to typowe zachowanie banków wobec swoich klientów. Mimo tego warto zawsze być przygotowanym na każdy scenariusz, szczególnie gdy w naszym życiu finansowym przestanie się wszystko układać zgodnie z planem który założyliśmy.

Pola oznaczone symbolem * są wymagane. Email nie jest publikowany.