Kredyt bez bik ?

bez bik

Jeśli rozglądasz się za kredytem bez BIK powinieneś wiedzieć kilka istotnych rzeczy. Po pierwsze banki które sprawdzają BIK oceniają Twoją historię kredytową. Jeśli jest dobra – masz szansę na lepszy kredyt (szybciej dostaniesz, mniej formalności, atrakcyjniejsze warunki itp.). Jeśli jej nie masz to dla banku jest pewien sygnał alarmowy, który może Ci utrudnić otrzymanie kredytu. Negatywna historia w BIK zazwyczaj mocno komplikuje sytuację. Niektóre banki podchodzą do klientów bardziej elastycznie ale jeśli w przeszłości miałeś kłopoty ze spłacaniem pożyczek lub kredytów i zostało to odnotowane w BIK musisz szykować się na dużo formalności, dodatkowych weryfikacji, a w ostateczności na odejście od kasy z przysłowiowym kwitkiem.

Po drugie, kredyt bez bik jest droższy od produktów bankowych. Pożyczki bankowe i karty kredytowe są oprocentowane dość wysoko niemniej wciąż są one dużo bardziej atrakcyjne niż kredyty bez bik zaciągane w firmach pożyczkowych. Z tego powodu kredyt bez bik nadaje się wyłącznie na błyskawiczne sfinansowanie nagłej potrzeby i bardzo szybkie jego spłacenie. Piszemy tutaj o kwestii dni lub tygodni, bo przy dłuższym okresie pożyczki koszty będą dla nas dużym obciążeniem i w porównaniu do oferty bankowej po prostu nieopłacalne.

Firmy zajmujące się pożyczaniem pieniędzy jednak oferują od czasu do czasu promocje i istnieje możliwość zaciągnięcia pożyczki bez bik dużo taniej niż w typowej ofercie, a czasami nawet za darmo. Dotyczy to szczególnie oferty dla nowych klientów. Należy jednak zwracać baczną uwagę na warunki takich promocji i weryfikować czy jesteśmy w stanie spełnić postawione w nich wymagania.

Należy zdawać sobie także sprawę, choć dla wielu osób jest to kwestia wyłącznie semantyczna i drugorzędna, iż kredytów udzielają wyłącznie banki i SKOKi. Parabanki, nazywane także firmami pożyczkowymi mogą udzielać tylko pożyczek. Są one elastyczniejsze w swoich warunkach dla klientów niż banki ale również droższe. Banki natomiast chętnie udzielają kredyty z BIK, pod warunkiem, że zawiera on zapisy o dotychczasowo bezproblemowej współpracy kredytobiorcy z bankami.

Pola oznaczone symbolem * są wymagane. Email nie jest publikowany.