Kredyt świąteczny będzie tańszy?

kredyt na święta

W okresie świąt banki przygotowują specjalne oferty mające zachęcić nas do zaciągnięcia pożyczki lub kredytu specjalnie na święta. Wiadomo, że potrzeby mamy wówczas większe. Wiąże się to zarówno z organizowaniem przyjęć dla rodziny i bliskich, zakupem prezentów lub sfinansowaniem innego rodzaju spędzania czasu w okresie świąteczno-sylwestrowym.
Eksperci jednak uprzedzają, że za tymi „ustrojonymi świątecznie” kredytami nie stoją specjalnie atrakcyjne warunki, które czyniłyby kredyt na święta korzystniejszy niż kredyt zaciągany w innym okresie roku. W niektórych wypadkach kredyty takie mogą być nawet droższe, warto więc uważnie sprawdzić czy bank w którym planujemy zaciągnąć świąteczny kredyt bądź świąteczną pożyczkę nie ma ochoty zarobić na nas podwójnie w momencie gdy najbardziej potrzebujemy pieniędzy.
Warto również pamiętać, że bardzo niskie stopy procentowe jakie towarzyszą nam od pewnego czasu wymuszają ograniczone odsetki od kredytów ale także i odsetki z zadłużenia kart kredytowych. W tym momencie stopa procentowa dyktowana przez NBP wynosi 3%, a więc oprocentowanie karty nie może przekroczyć 12%, co sprawia że karta kredytowa może być całkiem opłacalnym, alternatywnym, szybkim kredytem na święta, w razie gdybyśmy nie zmieścili się w posiadanym zasobie gotówki. Posiadacze kart kredytowych mogą więc rozważyć takie wyjście.

Pola oznaczone symbolem * są wymagane. Email nie jest publikowany.