Kredyt konsolidacyjny – wady

ogólna porady

Jak wiemy, kredyt konsolidacyjny jest bardzo pożyteczny – kiedy brany z rozwagą, po przeanalizowaniu wszelkich alternatyw, wyliczeniu kosztów, może wprowadzić na właściwe tory nasze sprawy finansowe. Poza zaletami istnieją też konsekwencje, na które wraz z kredytem konsolidacyjnym będziemy musieli się zgodzić i je ponosić. Warto więc z nimi się zapoznać:

  • Zwiększenie zadłużenia – choć kredyt konsolidacyjny zawsze przedstawiany jest jako tańszy i w założeniu comiesięczna rata zwykle jest obniżana, to na ogół nasze zadłużenie w momencie jego uzyskania wzrośnie.
  • Ponoszenie dodatkowych kosztów i opłat w związku z uzyskaniem nowego kredytu lub potrzebnych do jego otrzymania dokumentów
  • Dłuższy okres spłaty w którym jesteśmy narażeni na wpływ większej liczby czynników losowych. Jest to też niezbyt wygodne, jeśli posiadany kredyt ogranicza naszą elastyczność zawodową.
  • Zmiana warunków umowy kredytowej – wymaga ona dokładnego przeanalizowania. Regulamin związany z udzieleniem kredytu konsolidacyjnego, szczególnie różnego rodzaju opłaty za opóźnienia czy odchyłki od harmonogramu spłaty, może różnić się od tych, które obowiązywały nas dotychczas w innych bankach. Zmiana ta może być dla nas korzystna ale nie zawsze musi tak być.

 

47
0 Comments

No Comment.