Limity i karty kredytowe a Scoring BIK

Scoring BIK

Czy posiadanie limitu kredytowego w koncie wpływa w jakikolwiek sposób na wiarygodność kredytową i scoring BIK kredytobiorcy? W jaki sposób oddziałuje na nie posiadanie i korzystanie z kart kredytowych?

Limity w koncie oraz karty kredytowe obniżają scoring BIK. Z punktu widzenia kredytodawcy traktowane są one podobnie jak posiadane kredyty, z których w każdej chwili kredytobiorca może skorzystać. Wpływa to na zdolność kredytową, więc jeśli mamy na celu zmaksymalizowanie naszej zdolności, to powinniśmy rozważyć możliwości zlikwidowania kart i limitów lub  obniżenie ich wysokości.

Częste korzystanie z kart i limitów również nie wpływa dodatnio na nasz Scoring BIK. Jeśli wspomagamy się często takimi drogami finansowania naszych wydatków, dla banku i BIKu jest to sygnał, że nasza zdolność do spłacania kredytu posiadanymi przychodami jest permanentnie obniżona.

Warto jednak pamiętać iż korzystanie z karty kredytowej tworzy naszą historię kredytową, więc korzystanie z karty w umiarkowanym zakresie i bez przekraczania okresów spłaty może mieć znaleźć pozytywne odzwierciedlenie w naszej historii kredytowej.

Pola oznaczone symbolem * są wymagane. Email nie jest publikowany.