Pożyczka bez bik przez internet

pożyczka bez bik przez internet pożyczka przez Internet

Internet jest nabrzmiały od informacji na temat pożyczek bez bik. Czy i jak można odnaleźć wśród nich wiadomości wiarygodne oraz rzetelnego pożyczkodawcę, któremu można zaufać? Czy do nawiązania kontaktu z wierzycielem, który nie będzie sprawdzał czy figurujemy w biku nadają się fora internetowe, czy właściwszym miejscem będzie strona internetowa konkretnego pożyczkodawcy?

Biuro Informacji Kredytowej jest bazą informacji o klientach banków na temat ich zobowiązań finansowych wobec banków. Pomimo terminu „kredyt” w nazwie, Biuro Informacji Kredytowej gromadzi także informacje o pożyczkach i przebiegach ich spłat. Jeśli zaciągałeś kredyt lub pożyczkę w banku, informacje na ten temat zostały przesłane do BIK przez bank w którym to uczyniłeś i będą one dostepne przez pewien okres po spłaceniu pożyczek dla innych banków, do których udasz się po nowa pożyczkę. Jeśli spłacanie przebiegało pomyślnie, nie ma powodu do unikania weryfikacji w BIK, gdyż dobry bank powinien zaproponować solidnemu klientowi lepsze warunki niż osobie bez finansowej przeszłości odnotowanej w BIK. Jeżeli jednak „nasz bik” zawiera ślady znacznie opóźnionych spłat (np.: o 90 dni), wypowiedzeniach kredytów, czy rozpoczętej procedury windykacyjnej, bank pieniędzy nam nie pożyczy.
Tutaj pojawiają się chętni inwestorzy, którzy przedstawiają swoje oferty osobom poszukującym finansów za pomoca Internetu. Na pierwszy rzut oka mnogość firm otwartych na pożyczenie łatwych pieniędzy może przyprawić o zawrót głowy i zrodzić pytanie: dlaczego same banki nie zajmują się tym obszarem, skoro tętni on aktywnością chętnych pożyczkobiorców jak i pożyczających pieniądze bez BIK? Niektórzy pożyczkodawcy nie tylko przedstawiają atrakcyjne warunki na swoich stronach internetowych ale także odwiedzają fora poświęcone finansom, pożyczkom i proponują szerokiej klienteli internautów swoje usługi, zwracając się często do nich osobiście. Niestety, jak to w życiu bywa, nie wszystko złoto, co się świeci. Gro z tego rodzaju pożyczających można zaliczyć do grona ludzi wątpliwego zaufania, którzy wykorzystują internetową anonimowość oraz dramatyczne położenie finansowe osób, którym banki odmówiły pożyczek w momencie gdy tego bardzo potrzebowały. Jeśli trafi do Ciebie ładnie wyglądająca oferta, która wymaga ujszczenia „opłaty przygotowawczej”, zorganizowania „kapitału własnego”, wysłania smsa (o nieokreślonym jasno koszcie) potraktuj ją poważnie, tak jak zasługują na to kwestie finansowe i zanim pozbędziesz się gotówki, oczekuj pełnego uwiarygodnienia swojego tajemniczego dobroczyńcy. Jeśli tego nie dopełnisz, nie otrzymasz wszystkich danych indentyfikujących firmę, które także zweryfikujesz, lub osoba oferująca pożyczkę z jakiegoś powodu będzie unikała przedstawienia się, możesz narazić się na utratę, miast otrzymania tak oczekiwanego zastrzyku finansowego.
Pewnego rodzaju odpowiedzią dla osoby którą interesuje pożyczka bez bik przez Internet mogą być serwisy tak zwanego „social lending” czyli pożyczki społecznościowe. Strony te łączą podobne funkcjonalności do serwisów społecznościowych oraz serwisów aukcyjnych, tworząc platformę spotkania w Internecie dla osób chętnych na pożyczkę bez bik oraz osób skłonnych zainwestować pieniądze. Niemniej, jeśli oczekuje ktoś i tutaj, łatwych i tanich pieniędzy, które bezwarunkowo pożyczy nieznajoma dobra dusza pożyczkodawcy może się zawieść. Serwisy te, chociaż nie korzystają zwykle z informacji zawartych w BIK (a w każdym razie nie korzystają z tego osoby pożyczające pieniądze), same pożyczki bez bik udzielane sa na bazie wyrobionej opinii na założonym w serwisie profilu. Opinia ta, analogicznie do serwisów aukcyjnych, opiera się na przeprowadzonych wcześniej transakcjach w serwisie. Ponadto można poprawić swój status jako wiarygodnego pożyczkobiorcy, dołączając swoje profile w serwisach społecznościowych lub np.: konto na popularnym serwisie aukcyjnym, na którym zostaliśmy wcześniej zweryfikowani. Także i tutaj, chociaż mamy szansę na obejście bokiem BIKu, nie unikniemy posiadania wizerunku wiarygodnego pożyczkobiorcy z rokującą pozytywnie przeszłością finansową. Jest to w interesie pożyczających jak i biorących pożyczki. I choć koszt ich zwykle nie jest niski to pożyczka bez bik może stać się faktem dla osoby mocno jej potrzebującej. Pamiętajmy jednak, że jeśli znaleźliśmy się w sytuacji, że już rozglądamy się za pożyczka bez bik, powinno to stanowić alarmowy dzwonek dla kondycji naszych finansów w dłuższej perspektywie, na którą koniecznie musimy spojrzeć i przygotować sobie plan wyjścia z niej.

0 Comments

No Comment.