Pożyczki dla bezrobotnych

pożyczki dla bezrobotnych

Potrzeby finansowe ludzi wymagają czasami łączenia sprzeczności, dosłownie ognia z wodą. Posiadanie stałej pracy dla wielu osób jest godnym pozazdroszczenia luksusem, który otwiera wiele drzwi, także do bankowych finansów. Jak jednak wygląda sytuacja osób bezrobotnych? Czy osoby nie posiadające pracy pozbawione są wszelkich szans na pożyczkę?

Pożyczka dla bezrobotnego w banku

Na jaką pożyczkę może liczyć osoba bez pracy w banku? Czy jest możliwe uzyskanie pieniędzy w banku, które możemy przeznaczyć na dowolny cel? Na początku trzeba sobie otwarcie postawić sprawę, że bank nie jest placówką opieki socjalnej i nie zajmuje się bezinteresownym wspieraniem każdej osoby potrzebującej pieniędzy w zasadniczym trzonie swojej działalności. Banki obracają pieniędzmi w taki sposób aby przynosiły one im zyski, a jednym z gwarantów tego jest dłużnik posiadający stałe dochody, mogący regularnie płacić za uzyskane z banku środki pożyczkowe. W stosunku do zatrudnionych banki stosują często dodatkowe ubezpieczenia, w tym także od utraty pracy, co podwyższa koszt pożyczki i zabezpiecza zarówno bank jak i pożyczkobiorcę na wypadek sytuacji gdy regularne spłacanie pożyczki mogłoby być zagrożone. Forma jaką banki definiują pod pożyczka bez zaświadczeń o zarobkach obejmuje weryfikacje klienta w dostępnych bazach zbiorowych informacji. Brak wyrobionej dobrej opinii, zwanej też wiarygodnością kredytową, przekreśla szansę na kredyt w banku.

Pożyczka dla bezrobotnego w SKOKu

Skoki profilują swoją działalność na skalę lokalną i bardziej indywidualne podejście do klienta więc szanse na otrzymanie pożyczki bezrobotny ma większe niż w banku, co nie oznacza, że dostanie ją bez żadnych limitów. Najważniejsza jest w tym wypadku bycie znanym z pozytywnej historii wcześniejszych relacji z danym SKOKiem przez aplikującego na kredyt. SKOKi wprawdzie podobnie do banków weryfikują stan zadłużenia klienta w rejestrach typu BIK, dla klienta bez bik’owych problemów stosują łagodniejszą taryfę.

Pożyczka dla bezrobotnego pozabankowa

Tak zwane pożyczki poza bankowe, czyli pożyczki prywatne, półprywatne i komercyjne udzielane przez podmioty nie będące bankami ani skokami bazują na umowie pomiędzy wierzycielem a pożyczkobiorcą. Bardzo często wymagają nałożenia hipoteki na posiadaną nieruchomość celem zabezpieczenia spłaty kredytu.

Pola oznaczone symbolem * są wymagane. Email nie jest publikowany.