Pożyczki ZAIMO

firmy pożyczkowe Zaimo

Nazwa Zaimo jest na razie niezbyt wiele mówiąca. Jest to nowa firma zamierzająca wejść na polski rynek z odmiennym do istniejących modelem obliczania kosztu pożyczki.

Większość firm korzysta z typowych baz danych, KRD, BIK itp. z których zbiera informacje na temat swoich potencjalnych klientów i na podstawie tych informacji wydaje decyzję o jej udzieleniu. Jeśli klient spełnia założone warunki otrzymuje pożyczkę, jeśli nie to jego wniosek jest odrzucony. Nie ma to wpływu na koszt pożyczki.

Pożyczka w Zaimo ma być udzielana na podstawie informacji o kliencie, które dostępne są w Internecie, na portalach społecznościowych itp. W ten sposób zbudowany wizerunek klienta ma nie tylko zaważyć na tym czy otrzyma on pożyczkę w Zaimo ale też na koszcie pożyczki jaki będzie musiał ponieść. Szacowane, miesięczne oprocentowanie w Zaimo ma wynosić pomiędzy 5, a 12% miesięcznie. Zaimo pożycza aż do 6000 zł w jednorazowej pożyczce.

Oczywiście nie każdemu musi taki model odpowiadać, niektórzy klienci będą woleli być sprawdzani w typowych bazach i otrzymywać szybkie pożyczki na dotychczasowych zasadach. Nie wiadomo także czy ten eksperyment się sprawdzi od strony biznesowej ale nowy gracz na rynku chwilówek to konkurencja dla dotychczasowych pożyczkodawców, a konkurencja temu rynkowi może wyjść tylko na dobre.

Pola oznaczone symbolem * są wymagane. Email nie jest publikowany.