Zadbaj o porządek w BIK

bez bik bik parabanki pożyczki

Warto dbać o swoją wiarygodność kredytową. Patrząc przyszłościowo dotyczy to także osób, które wykluczyły się z możliwości otrzymywania pożyczek w głównym nurcie finansów osobistych, a więc w bankach i skokach, które decyzje o przyznaniu pożyczki lub kredytu opierają właśnie o informacje otrzymane w BIK.
Zaostrzona polityka udzielania kredytów spowodowała powstanie sporej ilości pożyczkobiorców, którzy zostali niejako na lodzie. Bez odpowiedniej oferty bankowej, jako że obsługa ryzykownych klientów samym bankom nie jest na rękę, a rekomendacje KNF dobiły w temacie przysłowiowego klina, powstały firmy nie leżace pod kontrolą instytucji nadzoru finansowego, które szacując własne ryzyko i oferując szybki i kosztowne pożyczki, zdobyły istotny udział w rynku. Nie mogło pozostać to poza zainteresowaniem urzędników, którzy chąc nie chcąc nie mogą dłużej ignorować tego zagadnienia, przygotowują nowe regulacje.
W założeniach nie ma być tu prostego przeniesienia reguł obowiązujących wszystkie banki, gdyż byłoby to wylaniem dziecka z kąpielą. Zasady mają zabezpieczyć system finansowy przed nadużyciami, np.: tworzeniem piramid finansowych, dysponowaniem przez parabanki nie swoim kapitalem itp. W rezultacie ma być bezpieczniej, a jednym ze środków osiągnięcia bezpieczeństwa jest narzucenie wymogu współpracy przez wszystkie parabanki z BIK. Wymiana informacji obustronna, aczkolwiek decyzja o przyznaniu pożyczki bez bik się nie obędzie.
Czy pożyczki bez bik znikną z rynku? Czy nie będzie już można zadłużyć się po przysłowiowy korek i spłacać wiecznie jakieś ciągnące się odsetki? Wszystko zależy od ostatecznego kształtu wprowadzonych noweli ale już teraz możemy z całą pewnością stwierdzić, że będzie bardziej restrykcyjnie, więc warto dbać o swoją wiarygodność kredytową, tworzoną na podstawie danych dostarczanych przez banki i skoki do BIK. Dbać, bądź zadbać, przejrzeć, monitorować, pilnować, pożyczać bezpiecznie, spłacać możliwie systematycznie, nie przekraczać swojej zdolności kredytowej, może uporządkować swoje finanse za pomocą kredytu konsolidacyjnego, słowem – jeśli teraz korzystamy z pożyczek bez bik, przygotujmy się na zmiany w niedalekiej przyszłości. Zadbaj o porządek w BIK już teraz!

Pola oznaczone symbolem * są wymagane. Email nie jest publikowany.